9 Mistrzostwa Świata i 18 Europy w Biegu 24 Godzinnym

Zawody rozpoczęły się w sobotę 8.09.12 o godz. 12, a skończyły w niedzielę w samo południe. Pętla w chorzowskim parku, którą pokonywali zawodnicy wynosiła 1554 metrów. Wyniki były mierzone w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn, oraz w klasyfikacji drużynowej, gdzie wynik to suma rezultatów trzech najlepszych reprezentantów kraju - osobno wśrod kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięli udział przedstawiciele 34 państw. .Łącznie wystartowało 248 zawodników, a do końca zawodów  wytrwało 200.

Piotr Sawicki zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Europy w biegu 24-godzinnym. Polak wywalczył także 5 lokatę w klasyfikacji Mistrzostw Świata. Zawodnik AKL Ursynów Warszawa przebiegł dystans 254,093 km ustanawiając nowy rekord Polski i zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Europy. W klasyfikacji Mistrzostw Świata naszego zawodnika wyprzedziła jeszcze dwójka zawodników z poza Europy. Złoty medal wywalczył Amerykanin Mike Morton pokonując 277,543 km. Najszybszym Europejczykiem został z kolei Florian Reus z Niemiec - 261,718km.

W klasyfikacji kobiet 12 miejsce w Europie zajęła Aleksandra Niwińska z AZS-AWF Katowice. Wynik 214,037 km dał jej także 16 miejsce na świecie. Mistrzynią globu została Czeszka Michaela Dimitriadu z pokonanym dystansem 244,232 km.

W klasyfikacji drużynowej panie w składzie Aleksandra Niwińska, Dorota Szeszko i Agnieszka Mizera wynikiem 556,233km zajęły 11 miejsce w Europie i 12 na świecie. Panowie z kolei w składzie Piotr Sawicki, Andrzej Radzikowski i Paweł Szynal byli 4 na świecie i 3 w Europie, ich wynik to 741,267km.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele 34-ech państw, min.najsilniejsi zawodnicy tej dyscypliny z Japonii, Francji, Rosji,Hiszpanii i Belgii.Łącznie wystartowało 248 zawodników.

Polskę reprezentowało trzynastu zawodników w tym cztery kobiety i dziewięciu mężczyzn.

Polskie kadrowiczki to Aleksandra Niwińska, Alicja Banasiak,Agnieszka Mizera i Dorota Szeszko. Mężczyzn reprezentowali Marcin Sieja,Piotr Sawicki, Andrzej Radzikowski,Ireneusz Czapiga,Pawel Szynal, Tomasz Kuliński,Waldemar Pędzich,August Jakubik i Marek Gulbierz.