5 lat minęło jak jeden dzień
07 luty 2013 r., Gorzów Wlkp.

Autor: Krzysztof Grzybowski

 

 Jak ten czas leci - 5 rocznica powstania Lubuskiego Portalu Biegowego staje się faktem.  Pierwsze słowa (news) podane w dniu 03.02.2008 r. były: 
"Wychodząc na przeciw zapotrzebowania na informacyjną stronę o bieganiu w woj. Lubuskim, oraz odciążeniu strony klubowej Gorzowskiego Towarzystwa Miłośników Biegania AMATOR rozpoczął swą działalność Lubuski Portal Biegowy. Będą na niej umieszczane wszystkie informacje związane z uprawianiem biegania jak: zdjęcia, wyniki, regulaminy, artykuły itd.  Portal z upływem czasu będzie ulegał modyfikacji, która z pewnością pozytywnie zmieni jego wygląd. Mam nadzieje ze się spodoba i będzie przydatny dla dużej rzeszy obecny i przyszły pasjonatów hobby,  jaką jest bieganie - najprostsza forma ruchu." 

Po obserwacji tych lat myślę ze powstanie Portalu spełniło swoje zadanie do którego było powołane.  Z rok na rok na Portalu  rosła ilość zamieszczanych materiałów, a frekwencja odwiedzających była co raz większa.  Swym zasięgiem objął  całą Polskę i wyszedł poza granice naszego kraju.  Szczególnie było to widać m.in. na statystykach założonych na Stat24. O sporym zapotrzebowaniem na taki Portal  wywnioskowałem tez po w rozmowach i maliach, których dużo otrzymałem.  Dawało mi to motywację do dalszej pracy, bo były (na prawdę) momenty zwątpienia i rezygnacji w jego prowadzeniu. Wiązały się one z pewnymi kosztami, a szczególnie poświęconym czasem na jego aktualizację, którego nie miałem  za wiele . Szczególnie gdy sam jestem aktywny sportowo, a dodając do tego pracę zawodową, pozostawało mało czasu na sprawy rodzinne. 

 

Lubuski Portal Biegowy włączał się do organizacji biegów poprzez patronat medialny na zawodach biegowych w Myśliborzu, Dębnie, Przemysławiu, Przytocznej, Moryniu, Mieszkowicach, Gorzowie, Stare Objezierze, Maszewo-Cibórz, Łukomin, Chwarszczany, Smolnica, Bieg Lubuski poprzez: zapisy do biegów, przedstawianie wszelkich informacji związane z tymi biegami, oraz wykonanie serwisów zdjęciowych.   

 

Oglądalność w szczycie sezonu startowego 2012
Lubuskiego Portalu Biegowego
www.lubuskiportal.fc.pl
w okresie
01.05.2012 - 31.05.2012 r.

   
  
   

 

Ostatnie statystyki pokazują że Lubuski Portal Biegowy cieszy się sporą popularnością bez względu na porę roku. Umieściłem 21 grudnia 2012 r.  widoczna statystykę (nie wszystkie przeglądarki ją prawidłowo widzą) która pokazała  - pomimo przypadających w tym okresie świąt - było duże zainteresowanie przeglądaniem Portalu. Do 3 lutego br. (44 dni) nastąpiło 7329 odsłon (średnio 166 dziennie), 5336 wejść (121 dziennie). Po podliczeniu ilości informacji (newsów) jakie przez 5 lat ukazały się na Portalu, okazało się ze było ich wszystkich 1119.  W pierwszych dwóch latach ( 2008 - 2010 ) było prawie 60 tys. wizyt przez 7939 gości, to tylko samym roku 2012 - było już 58 721 wejść na stronę przez 15 181 użytkowników, czyli frekwencja odwiedzin i gości od tamtego czasu się podwoiła. W ciągu 5 lat zostało  umieszczonych na Portalu 249 Galerii Zdjęciowych co daję prawie 50 galerii rocznie z ponad 7000 zdjęć. Jak na Portal regionalny jest to spore osiągnięcie. W miesiąc styczniu -  który nie jest w okresie startowym i by się wydawało, że na Portalu nic się nie dzieje. Ale to tylko pozory. W tym czasie napływało dużo informacji o planowanych zawodach, oraz wyniki i zdjęcia. Oto statystyki z tego miesiąca ( Stat24):

 

Oglądalność Lubuskiego Portalu Biegowego
www.lubuskiportal.fc.pl
w okresie 01.01.2013 - 31.01.2013 r.

                                                                            

          

      

    

 

 

Z  okazji Jubileuszu szczególne podziękowanie  należy się mojej żonie Krysi, która oprócz tego że to wszystko toleruje (praca na Portalu , kosztem czasu dla rodziny), to jeszcze mi pomagała np. w roli fotoreportera serwisu. Dzięki Jej dużemu zaangażowaniu  powstały ładne galerie zdjęciowe. Nie można  nie ominąć syna Piotra, który oprócz czynnego udziału w zawodach przyczynił się też do powstania ciekawych zdjęć. Pragnie też złożyć serdeczne podziękowania na ręce tych wszystkich, którzy przez te lata przysłali różne materiały na Portal (zdjęcia, regulaminy, wyniki itd.)  i wspierali duchowo do dalszego  prowadzenia Portalu. Mam nadzieję że zapał do dalszego prowadzenia Portalu mi nie minie i znowu będzie można znowu obchodzić następny okrągły jubileusz. I aby tak się stało.  

 

 


Lubuski  Portal  Biegowy,  Autor:  Krzysztof  Grzybowski  bigfut@poczta.onet.pl
     www.lubuskiportal.fc.pl    Data powstania  03.02.2008 r
 
   Wszelkie prawa zastrzeżone