"Relais Givres 2013"
19 stycznia 2013 r., Bruksela

Autor: Marcin Zagórny

Dnia 19.01.2013 odbyła się 26 edycja zimowych sztafet w biegu Crossowym w Brukseli. Drużyna "Centrum Polskie - KSSSE Kostrzyn Nad Odrą - Krosno Odrzańskie" w składzie: Krzysztof Bukiel (menadżer), Agnieszka Gortel (wielokrotna medalistka mistrzostw Polski), Jarosław Janicki (czterokrotny srebrny medalista World Challenge - nieoficjalnych mistrzostw świata w biegu na 100 km), Marcin Zagórny (zwycięzca wielu biegów w Polsce) i Tadeusz Zblewski (zwycięzca wielu biegów w Polsce) - zajeła wysokie czwarte miejsce na 281 sztafet.

Cały dystans wyniósł 44 km. Każdy z zawodników pokonał trasę 8 km, a na koniec całą sztafetą przebiegliśmy 4 km. Trasa biegu należała do bardzo trudnych, gdyż na trasie zalegał śnieg i panowały złe warunki atmosferyczne - było bardzo ślisko.

Wyniki uczestników naszej drużyny:
Agnieszka Gortel - 32 min. 48 sek. (indywidualnie wśród kobiet miejsce czwarte),

Krzysztof Bukiel - 35 min. 14 sek. (indywidualnie wśród mężczyzn miejsce 205-te),

Jarosław Janicki - 29 min. 45 sek. (indywidualnie miejsce 21-sze),

Marcin Zagórny - 28 min. 40 sek. (indywidualnie miejsce siódme),

Tadeusz Zblewski - 28 min. 15 sek. (uzyskał najlepszy czas w naszej ekipie, a indywidualnie zajął piąte miejsce).

Wspólny dobieg 4 km, to czas: 17 min. 6 sek. Czas łączny drużyny: wyniósł 2:51:48.

Sponsorem wyjazdu była Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Tradycyjnie nocleg został zapewniony przez dyrektora "Centrum Polskie" w Brukseli - Pan Zenon Lupina.
Podziękowania dla naszego menadżera, który m.in. przyczynił się do wyjazdu na ten bieg.

Lubuski  Portal  Biegowy,  Autor:  Krzysztof  Grzybowski  bigfut@poczta.onet.pl