Puchar Run Expert

Autor: Organizator,  Data: 31.10.2011 r.

 

Inauguracja cyklu biegów o Puchar RUN EXPERT, którego pierwsza edycja odbyła się w dniu 29.10.2011 r. w Gorzowie Wielkopolskim zgromadziła na starcie aż 47 zawodników. Byli i młodzi i starsi, mali i duzi, szczupli i mniej szczupli   - jednak wszyscy młodzi duchem.

 

Nastroje wśród uczestników były bardzo pozytywne pomimo „polowych” warunków oraz mglistej jesiennej aury. Walka o zwycięstwo odbywała się na wyznaczonej w Parku im. Mikołaja Kopernika w Gorzowie Wlkp. trasie o długości 5 km, składającej się z dwóch okrążeń po 2,5 km każde. Mnóstwo zakrętów, parkowe ścieżki, polbrukowe chodniki oraz malownicza kładka nad drogą na terenie parku urozmaicały trudy „szybkiej” trasy.

 

Równo o 16.00 na głos wyjących syren wystartowali do boju śmiałkowie, którzy przez następne około 20 minut dawali z siebie wszystko, aby dobiec na metę na jak najlepszej pozycji. Po około 8 minutach już widać było pierwszych „harpaganów” walczących na półmetku. Kolejno zameldowali się:  Rafał Misjan przed Tomaszem Chawawko oraz Markiem Szopą. Na dwunastej pozycji na półmetku zameldowała się Wioletta Paduszyńska.

 

Jednak na drugim okrążeniu pałeczkę przejął Tomasz Chawawko, który z czasem 00:17:31 przekroczył linię mety wyprzedając o 27 sekund Marka Szopę (00:37:58). Na trzeciej pozycji zameldował się Rafał Misjan.

 

W kategorii kobiet, jako pierwsza i jednocześnie 10-ta w OPEN metę przekroczyła Wioletta Paduszyńska z czasem 00:19:23, wyprzedzając o 18 sekund drugą na mecie Monikę Zemla.  Na trzeciej pozycji zameldowała się Lucyna Poznańska.

 

Zwycięzcy kategorii kobiet i mężczyzn dostali od organizatorów pamiątkowe dyplomy.

Patronat medialny nad imprezą objął Lubuski Portal Biegowy - http://lubuskiportal.fc.pl/

Zapraszamy do udziału w kolejnych biegach cyklu.

Proponujemy również namówić przyjaciela, kolegę lub sąsiada na wspólne bieganie.

Nasze motto wspólne z firmą ASICS:

ANIMA SANA IN CORPORE SANO – „W zdrowym ciele zdrowy duch”

 

Przypominamy, że cykl biegów o Puchar RUN EXPERT składa się z siedmiu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wziąć udział w minimum 4 biegach cyklu, z których trzy najlepsze czasy będą klasyfikowane do wyniku końcowego. Na zakończenie cyklu zostaną wręczone Puchary RUN EXPERT w kategoriach wg regulaminu dostępnego na stronie www.runexpert.pl oraz wśród sklasyfikowanych uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

 

DO ZOBACZENIA 19 LISTOPADA.

 


Lubuski  Portal  Biegowy,  Autor:  Krzysztof  Grzybowski  bigfut@poczta.onet.pl
     www.lubuskiportal.fc.pl    Data powstania  03.02.2008 r
 
  Wszelkie prawa zastrzeżone