Relais Givres - Bruksela 2009

Autor: Przemysław Krajczyński,  Data: 28.01.2009 r.

 

Na początku każdego roku rozgrywane są w Brukseli biegi sztafetowe „Relais Givres”. W tych zawodach od kilkunastu lat reprezentuje Polskę i ośrodek „Centrum Polskie” sztafeta składająca się z biegaczy z województwa lubuskiego i okolic. W tym roku 17 stycznia odbyła się 22 edycja „Relais Givres”. Dzięki wsparciu finansowemu firmy „Wodnik” z Krosna Odrzańskiego mogła wystartować bardzo silna ekipa w składzie:

- Agnieszka Golak (Śrem),

- Maciej Łucyk (Poznań),

- Marcin Zagórny (Krosno Odrzańskie),

- Przemysław Krajczyński (Gorzów Wielkopolski),

- Jarosław Janicki (Gryfino).

 

 

 

Jak to często o tej porze w Brukseli się zdarza nie zabrakło deszczu, przez co urozmaicona i kręta trasa biegu była utrudniona przez miękkie, błotniste podłoże. Każdy z zawodników biegł 8km indywidualnie, a szóstą - ostatnią zmianę 4km wszyscy członkowie sztafety pokonywali  razem. Dodatkowym utrudnieniem była duża liczba uczestników – aż 245 sztafet stanęło na starcie. W poprzednim roku polska sztafeta zajęła 4 miejsce. W tym roku cel był jeden – walka o ZWYCIĘSTWO. Okazało się, że walki nie zabrakło, ale zabrakło niespełna  40 sekund do 1 miejsca. Menedżer i pomysłodawca sztafety Krzysztof Bukiel podsumował: „Nie spodziewaliśmy się takiego poziomu sportowego. W poprzednich latach tylko na zupełnie suchej trasie sztafety osiągały lepsze czasy niż w tym roku dwie pierwsze ekipy”.

 

Wszyscy zawodnicy sztafety wypełnili swoje zadania wzorowo. J. Janicki – 4 krotny mistrz świata na 100km, był najlepszy wśród wszystkich startujących weteranów, z czasem 27:24. M. Zagórny, M. Łucyk i P. Krajczyński osiągnęli zadziwiająco dobre rezultaty poniżej 26:30. Tylko dwóch Belgów miało porównywalne czasy. A. Golak przybiegła co prawda dopiero 6 wśród kobiet, ale jej występ należy ocenić bardzo pozytywnie, bo została dokooptowana do składu w ostatniej chwili i nie była w pełni przygotowana.

 

WYNIKI:

 

1. Joggingglus Newbalance - 2:34:11 
2. Centrum Polskie Wodnik AFA Krosno Odrzańskie - 2:34:49 
3. Popuelles Dream Team - 2:39:43
82. Wodnik Afa Krosno Odrzańskie  - 3:27:17 
       (w składzie: M. Jouas, K. Bukiel, R. Reszke, T. Arbelot, D. Emmerchts)

 

Od lewej: J. Janicki, M. Zagórny, M. Łucyk, A. Golak, Z. Lupina (właściciel Centrum Polskie), P. Krajczyński, K. Bukiel (menedżer)

 

 


Gorzowskie Towarzystwo Miłośników Biegania   AMATOR, 
bigfut@poczta.onet.pl
  www.amator.fc.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone