"Relais Givres"
20 stycznia 2007 r., Bruksela

Autor: Tomasz ChawawkoPojechaliśmy do Brukseli w na wpół rezerwowym składzie: Agnieszka Serżysko-Napierała (Gorzów), Franciszek Wódka (Gorzów), Krzysztof Bukiel (Kostrzyn) oraz Tomasz Chawawko i Grzegorz Perka (obaj z Dębna).

Drużyna miała do pokonania dystans 44 km. Każdy zawodnik musiał przebiec 8 km indywidualnie i na koniec - cała ekipa dobiegała do mety pokonując 4-kilometrową pętlę. Bieg był rozgrywany w ciężkich warunkach: padał deszcz, wiał silny wiatr. 4-kilometrowa pętla - dość selektywna, mocno pofałdowana, o grząskim wskutek padającego deszczu podłożu. Błoto utrudniało szybkie pokonywanie trasy. Najlepsi zawodnicy uzyskiwali czasy średnio o 3 minuty gorsze w stosunku do startów w poprzednich latach. Nasza ekipa zajęła 22 miejsce na ponad 200 startujących sztafet, z czasem 3:17:02. Najbardziej utytułowany członek ekipy, Tomasz Chawawko (rekordzista świata w biegu 6-godzinnym), osiągnął jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich startujących zawodników.

Wyniki członków naszej ekipy:

Agnieszka Serżysko-Napierała 41:40
Franciszek Wódka 34:23
Krzysztof Bukiel 35:43
Grzegorz Perka 35:08
Tomasz Chawawko 29:57

Czas łączny: 3:17:02

Utrudnieniem w realizacji wyjazdu była rezygnacja w ostatniej chwili dwóch znaczących zawodników oraz odmowa Urzędu Marszałkowskiego woj. lubuskiego sfinansowania wyjazdu. Dopiero w przeddzień wyprawy uzyskaliśmy pewność, że nasz udział w tej imprezie biegowej dojdzie do skutku. Wyjazd doszedł do skutku, dzięki przychylność władz Dębna, Kostrzyna n/O oraz sponsorów z Dębna, od których uzyskaliśmy środki niezbędne dla sfinansowania wyjazdu do Brukseli.

Chcielibyśmy podkreślić, że ofiarowane nam wyroby wędliniarskie zrobiły w Brukseli szczególną furorę.  


Wsparcia udzielili nam:
- Burmistrz Miasta i Gminy Dębno
- Burmistrz Miasta Kostrzyn n/O
- Magis-Plastika. Marek i Jacek Krzciuk, Dębno
- Apteka - Alicja i Władysław Frankiewiczowie, Dębno
- Masarnia Łukasz Pisz, Dębno
- Sklepy "Puls" - PHU BeSTT, Dębno
- Lubuskie TKKF, Zielona Góra


 

 


Gorzowskie Towarzystwo Miłośników Biegania   AMATOR, 
bigfut@poczta.onet.pl
  www.amator.fc.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone