Browar Czarnków najlepszą firmą w Polsce!

Autor: Łukasz Wasyłyk,  Data: 22.09.2005 r.

Sztafeta reprezentująca Browar Czarnków okazała się być najlepszą firmą w Polsce w sztafecie maratońskiej Ekiden na dystansie 42.195 m., która odbyła się 17 września podczas Festiwalu Biegowego w Warszawie. Na starcie stanęły 73 sztafety, z czego 21 było sztafetami firmowymi z Polski, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii.

Trasa biegu została wytyczona w okolicy Starego Miasta w Warszawie. Zespoły składały się z 6 zawodników, którzy mieli do pokonania pełny dystans maratonu, składającego się z następujących dystansów 5km+10km+5km+10km+5km+7.195km. Warunkiem sklasyfikowania zespołu było pokonanie przez jego członków całego dystansu maratońskiego. Czarnkowska drużyna jechała na te zawody pełna nadziei oraz obaw czy nasi zawodnicy staną na podium w tej prestiżowej imprezie. Przez większą część biegu sztafeta z naszego miasta była na trzecim miejscu i tylko na moment na trzeciej zmianie zespół Browaru wyprzedziła ekipa Elite Cafe. Jednak dzięki wspaniałej postawie całej drużyny ostatecznie drużyna Browaru Czarnków uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej sztafet w Polsce, natomiast w klasyfikacji firm zdobyła tytuł najlepszej sztafety firmowej uczestniczącej w maratonie warszawskim.

Naszą drużynę tworzyli: Tomasz Woliński, Rafał Błoch, Janusz Dubiel, Paweł Manikowski, Adam Musiał, Rufin Jarka.

Dzień później nasi zawodnicy brali udział w Maratonie Warszawskim, w którym udział wzięło prawie 2000 tysiące zawodników i zawodniczek z polski i zagranicy. Dystans 42.195 nasi zawodnicy ukończyli na następujących miejscach: Janusz Dubiel i Adam Musiał przybiegli na metę razem zajmując odpowiednio 137 i 138 miejsce z czasem 3:05.19 , Robert Mendyk 1039 miejsce czas 4:08.58.

W imieniu zawodników chcielibyśmy podziękować Administratorowi Browaru w Czarnkowie Panu Zbigniewowi Jahns, Burmistrzowi Miasta Czarnków Panu Franciszkowi Strugała bez pomocy, których nasza sztafeta nie odniosłaby po raz kolejny sukcesu, jakim był niewątpliwie start w Warszawie.

Wyniki sztafety Ekiden: (pierwsze sześć sztafet)