V Eko - Bieg
Autor: Krzysztof Grzybowski, Data 20.09.2002 r.

Przy  pięknej,  słonecznej  pogodzie  został  rozegrany  w  sobotę 14  września  2002 r  w  Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie ) po raz  piąty  "Eko - Bieg "  na  dystansie 5 km, zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Na  starcie stanęło  około  40  zawodników. Trasę biegu wytyczono po asfaltowych alejkach parku Kopernika. Składała się ona z 5 pętli  po 1 km każda. Oprócz biegu głównego odbyły się biegi dla młodzieży.

Dystans  5  km    najszybciej    pokonał   Krzysztof    Kochan     Klubu   Biegacza   Międzyrzecz  wyprzedzając Łukasza Balcera z Pleszewa i  Sylwestra Osińskiego  z  Klubu  Biegacza  Międzyrzecz  Pozostałych wyników nie podam, gdyż nie chcę wprowadzać w błąd osoby czytające tą relację. Do tej pory jeszcze nie otrzymałem wyników, choć obiecano ze je szybko dostanę.

Zawody te zostały w miarę dobrze zorganizowana. Trasa biegu o ruchu zamkniętym, oznakowana taśmami. Nie było podziału na kategorie wiekowe wśród mężczyzn i pań tylko klasyfikacja generalna. Za to  wśród startujących rozlosowano drobne upominki

Przy zapisach nie pobierano wpisowego, ale też po biegu nie przewidziano nić do picia choć było dość gorąco. Także oprócz szatni organizator nie przewidział dla zawodników możliwości umycia, lub wykąpania się. Wręczanie  nagród  w  klasyfikacji generalnej  i  losowanie  zostało  przeprowadzone  bardzo sprawnie.

Do organizatorów biegu można przestawić następujące uwagi :
    - brak możliwości wykąpania się,
    - nie wydanie komunikatu końcowego, pomimo użycia komputera do ich opracowania,
    - brak jakiegokolwiek picia po biegu.

Bieg miał typowo lokalny charakter, pomimo ze jest zaliczany do Grand Prix woj.. Lubuskiego w Biegach Długodystansowych. Początkowo nie miałem zamiaru w nich startować, ale postanowiłem potraktować je wybitnie treningowo ( rozbieganie po piątkowym ostrym treningu ), choć w końcówce biegu mnie trochę „poniosło” i przyspieszyłem tempo. Musiałem uważać z tempem na trasie, ponieważ byłem umówiony na następny dzień na dość długi trening. Jak tylko otrzymam wyniki, to od razu zamieszczę je w serwisie Towarzystwa „Amator” i Maratony Polskie.