II BIEG NADWARCIAŃSKI
Autor: Krzysztof Grzybowski, Data: 14.09.2000

Jednym  z  punktów obchodów 50-lecia II LO w Gorzowie  był  sobotni  (09.09)  II Bieg Nadwarciański na dystansie około 5 km. Trasa biegu  wytyczona  została  wokół "ogólniaka" gdzie  trzeba  było pokonać 5 pętli, ze startem  i  metą  na boisku szkolnym. A że zawody biegowe odbywały się w moim rodzinnym mieście, wiec wziąłem w nich udział. Bieg ten miał zasięg lokalny. Był słabo rozreklamowany, dlatego nie był mocno i licznie obsadzony. Start  nastąpił  w  gronie 33  zawodników  w  tym  7  kobiet  na  trasę wiodącą  ulicą, chodnikiem i  odcinkiem  drogi  o  profilu  przełajowym,  co  czyniło  trasę  trudną.  Przed  i  po  biegu  była  udostępniona dla biegaczy  szatnia  z  prysznicami  (ciepła  woda).  Przeprowadzona  została  klasyfikacja  generalna  kobiet i  mężczyzn  bez  podziału   na  kategorie  wiekowe.  Nie  pobierano  wpisowego,  lecz  nie  było  dyplomów ukończenia  biegu. Uczestnicy  biegów  nie  otrzymali  żadnych  pamiątek  z  biegu  jak: nalepka,  znaczek, lub proporczyk i nie wydano komunikatu końcowego. Po zawodach każdy biegacz mógł się napić ciepłej herbaty. Oprócz biegu głównego zostały przeprowadzone biegi dla młodzieży na krótszych dystansach ( 900 m i 1600 m, )

Na poszczególnych dystansach miejsca zajęli:
             Dziewczęta ( rocz. 1982 - 1985 ) - 900 m

1. Patrycja Kopania ( AZS AWF Gorzów )
            2. Ewa Ciszewska ( I LO Gorzów )
            3. Aleksandra Rajkiewicz (Zesp. Szkół Kostrzyń )

Chłopcy ( rocz. 1982 - 1985 ) - 1600 m

1. Krzysztof Bechta (Zesp. Szkół Mechanicznych Gorzów )
            2. Bartosz Gurniewicz
            3. Marcin Antoniak ( obydwaj AZS AWF Gorzów )