XVIII BIEG SLADAMI WIOSNY - PRZEMYSŁAW 2001
Autor: Krzysztof Grzybowski Data: 26.03.2001r.

Przy  pochmurnej  pogodzie ( momentami padający śnieg )  w  niedzielę 18.03.2001r., zostały  przeprowadzone biegi  na  siedmiu dystansach,  a  areną  rywalizacji  była  wieś  Przemysław  licząca  350  mieszkańców  ( gmina Krzeszyce, woj. Lubuskie ). W poszczególnych biegach udział wzięło 822 osoby od dwóch do siedemdziesięciu lat. W  biegach  młodzieżowych  dominowali  biegacze  ościennych  gmin, lub  powiatów ( Gorzowa, Kostrzyna, Sulęcina, Międzyrzecza, Przytocznej ).

Rywalizacja rozpoczęła się od biegu przedszkolaków na 100m, a następnie przeprowadzono biegi w kolejnych kategoriach wiekowych na wytyczonej  trasie w centrum wioski. Zakończeniem rywalizacji był bieg główny  na dystansie 12 km. Trasa  biegu  miała trzy, czterokilometrowe  pętle składające się z asfaltowej drogi przez wieś i ścieżki wśród pół, oraz prowadziła wzdłuż wału przeciwpowodziowego nad rzeką Wartą.

Dystans 12 km  najszybciej w śród pań pokonała Katarzyna Musiał (Krzyż) wyprzedzając Danutę Szuderę i Krystynę Grzybowską (obie Gorzów)

W gronie mężczyzn  zwyciężył  Piotr Flajszer  ( Międzychód ), drugi był Krzysztof  Kochan ( Międzyrzecz ), a trzeci Adam Musiał (Krzyż).

Podsumowując zawody można powiedzieć, że była  to typowa impreza biegowa o zasięgu lokalnym, bez historii i przygód, którymi bym mógł się w tym raporcie  podzielić – przyjechałem na bieg, wystartowałem i pojechałem do domu

Impreza  biegowa  została  dobrze  zorganizowana. Trasa  biegowa  o  ruchu  ograniczonym, lecz  bardzo dobrze zabezpieczona  przez policję. W Biegu głównym przeprowadzony został podział na wszystkie kategorie wiekowe. Po biegu gorąca herbata i “nieśmiertelna” kiełbaska. Wręczenie nagród w klasyfikacjach zostało przeprowadzone bardzo sprawnie.

Organizatorom biegu można przestawić następujące uwagi:

- brak oznakowania trasy,
- brak możliwości umycia się,
- komunikat wydany będzie w nieokreślonym terminie,
- brak jakiejkolwiek pamiątki z biegu.

Autor  tego  raportu  pojechał   na  bieg   ten  z  żoną  Krystyną,  synem  Piotrem  i  kolegami  z  Gorzowskiego Towarzystwa  Miłośników  Biegania  “AMATOR”  Dystans  ten pokonałem w raz synem, kończąc go w dobrej kondycji  uzyskując  czas  47:54,  wykonując  nasz  założony  plan  minimum  ( poniżej 48 min ). Żona Krystyna miała ukończyć bieg w dobre kondycji, co z powodzeniem to uczyniła.

Był to pierwszy bieg zaliczany do Grand Prix Województwa Lubuskiego w Biegach Długodystansowych na rok 2001.

Na  tą  imprezę  biegową  co  roku  przyjeżdżam  z  tego względu, iż  jest  to impreza otwierająca sezon biegowy  w  naszym  województwie, a  organizacja  biegu  głównego jest dobra. Z pewnością na drugi rok tez przyjadę na otwarcie sezonu i mam nadzieję tradycyjnie jak co roku z członkami mojej rodziny.