XI BIEG SOLIDARNOŚCI
Autor: Krzysztof Grzybowski, Data 26.08.2000 r.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie został  rozegrany  w  sobotę 26 sierpnia 2000 r  w  Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie)  już  po raz  jedenasty  "Bieg   Solidarności"  na  dystansie 10 km. Na  starcie stanęło  60 mężczyzn  i 4  kobiety.  W  rywalizacji  wzięło  też  udział  6  zawodników na  wózkach  inwalidzkich.  Oprócz  biegu   głównego  odbyły  się  biegi  dla   młodzieży  i  mniej zaawansowanych  dorosłych  na  dystansie  2,6 km.  Trasy  biegów   prowadziły  ulicami   miasta. Dystans  10 km  w  czasie  30:40,50   najszybciej   pokonał  Białorusin  Aliaksandr   Labuchenka wyprzedzając Krzysztofa  Kochana  z  Klubu  Biegacza  Międzyrzecz  i Adama Musiała z Krzyża Wielkopolskiego.  Wśród  pań  zwyciężyła  Justyna  Petruk   z  Myśliborza   w  czasie   40:37,32 pokonując Agnieszkę  Arciszewską  z  MKL Szczecin  i  Krystynę Grzybowską  z GorzowskiegoTowarzystwa Miłośników  Biegania  "AMATOR"  Gorzów Wielkopolski. Wśród zawodników nawózkach pierwsze  miejsce  zajął  Andrzej Drelich  Start  Strzelce Kraj. w  czasie 26:33,30 , drugi był Jan Pienio KSJ Szczecin, a trzeci Ryszard Łuczak KSJ Szczecin.

Impreza biegowa została bardzo dobrze zorganizowana. Trasa biegu o ruchu ograniczonym, lecz bardzo  dobrze  zabezpieczona  przez  policje.  Każdy  startujący  dostaje  dyplom  uczestnictwa i pamiątkowy kubek. Przeprowadzono podział na wszystkie kategorie wiekowe wśród mężczyzn i 3 kategorie pań. Także  wśród startujących rozlosowano nagrody rzeczowe  jak: żelazka,  torby turystyczne,  piłki,  radio  i  główna:   telewizor  kolorowy  20  cali.  Po  biegu  napoje  "Bonaqa". Wręczanie  nagród  w  klasyfikacjach  i  losowanie  zostało  przeprowadzone  bardzo  sprawnie,
a komunikat końcowy wydany  został  w  niespełna  godzinę  po  zakończeniu  biegu.

Do organizatorów biegu można przestawić następujące uwagi :
              - brak oznakowania kilometrów,
              - brak możliwości wykąpania się.(prysznice były w remoncie)

Głównymi sponsorami biegu byli:
             Zarząd Regionu NSZZ " Solidarność" w Gorzowie Wlkp i PZU Życie SA.

Autor   tego  sprawozdania  z  czasem  38:10,88   zajął  23  miejsce  reprezentując  Gorzowskie Towarzystwo   Miłośników  Biegania  "AMATOR". Pogoda i humory  dopisały, a  ze organizacja była bardzo dobra, więc na pewno na drugi rok  w  tym  biegu  wystartuję. Warto  przyjechać do Gorzowa na ten bieg.